مرکز خرید اطلس (تبریز)

شهر تبریز پس از تهران و مشهد، سومین شهر بزرگ ایران است. این شهر تاریخی به عنوان قطب اداری، فرهنگی و اقتصادی منطقه شمال غرب قلمداد می‌شود و از سوی سازمان ملل متحد به عنوان بهداشتی‌ترین شهر ایران برگزیده شده است. این کلان‌شهر با مردمی مهربان و صمیمی، در جذب سرمایه‌ای داخلی و خارجی رتبه نخست را به خود اختصاص داده و در بخش اجرای پروژه‌های بزرگ، دومین شهر بلندمرتبه‌ساز کشور است.

شرکت ایرانیان اطلس با توجه به ویژگی‌های یادشده پس از مطالعات دقیق، یکی از مهم‌ترین پروژه‌های خود را به نام «مرکز تجارت اطلس» تعریف کرده است. این پروژه با زيربناي كل بالغ بر 44.820 مترمربع، در زميني به مساحت 12.381 مترمربع واقع شده است که 3600 مترمربع از آن مربوط به سطح بناي پروژه و 8781 مترمربع آن مختص فضاي سبز و پارك محله‌اي با امكانات تفريحي است. در واقع، این مرکز تجاری عمده با برخورداری از چشم‌اندازهای زیبا، 71 درصد از مساحت خود را به فضای سبز، پارک محله‌ای و امکانات تفریحی اختصاص داده است تا به کانونی فرحناک تبدیل شود.

مرکز تجارت اطلس، در 18 طبقۀ سازه‌اي، با طراحي معماري منحصربه‌فرد، در یکی از باارزش‌ترین مناطق شهر پرآوازه تبریز، منطقه خوش آب‌وهوای ولیعصر(عج)، انتهای همافر غربي، در حال احداث است و از چهار طرف به خیابان‌های 20 متری متصل می‌شود. در ساخت پروژۀ مرکز تجارت اطلس تبریز، از شركت‌هاي مهندسين مشاور مجرب و آخرين تكنولوژي‌هاي نوين ساختماني استفاده شده است و از طريق بزرگراه توانير- كسايي و پاسداران به فرودگاه، بازار و مركز شهر، دانشگاه و منطقۀ توريستي ائل گلي و... دسترسي دارد.

مرکز تجاری اطلس از طریق شریان‌های اصلی به مراکز عمده شهر دسترسی آسان دارد. وجود کاربری‌های تجاری، رفاهی و خدماتی در کنار هم با برخورداری از معماری خلاقانه و برجسته، طراحی زیبا و حجم مهندسی جذاب، تنوع مساحت در هر یک از کاربری‌ها و سیستم مدیریت هوشمند ساختمان(BMS) ، این مرکز را به سطح ممتازی از دسترسی به ارزش افزوده بالا می‌رساند. مهندسان و مشاوران مطرح و نام‌آشنا پیش‌بینی کرده‌اند که این مرکز پتانسیل رشد فراوانی را در خود نهفته دارد و با برخورداری از حضور صنوف مختلف و ارائه امکانات و تسهیلات رفاهی و تفریحی، می‌تواند به عنوان یک فضای مهم شهری در منطقه، عملکرد شایسته‌ای داشته باشد.

اين مركز علاوه بر دارا بودن صنوف مختلف در طبقات و نمايشگاه‌هاي تخصصي، با ارائه امكانات و تسهيلات تفريحي و رفاهي مي‌تواند به‌عنوان يك فضاي مهم شهري در منطقه عملكرد بسيار مناسبي داشته باشد و با جذب اصناف و برندهاي معتبر، در جهت ارتباط تجارت سنتي و مدرن حركت كند. همچنین با توجه به اختصاصي بودن تمام طبقات، اين مركز تجاري به‌عنوان بورس كالاهاي مورد نياز شهروندان عملكرد فرامنطقه‌اي خواهد داشت و تبدیل به يكي از مراكز جاذب جمعيتي در شمال غرب كشور خواهد شد.

طرح پروژه مركز تجارت اطلس داراي ماهيتي درونگراست؛ بدین معنا که درون آن داراي ساختاري نسبتاً شلوغ، پرهياهو و پوياست، اما بيرون آن ماهيتي ميني‌مال، آرام و ساده دارد، از این نظر می‌توان آن را به جعبه‌اي با ظاهر ساده و دروني پرانرژي مانند کرد.


 • راهنمای ساختمان
 • راهنمای ساختمان

  راهنمای ساختمان

  مرکز خرید اطلس (تبریز)

  شناسنامه فنی ملکی بیانگر هویت یک ساختمان است. از شناسنامه فنی ملکی بیشتر، بهره برداران و مصرف کنندگان نهایی منتفع می‌شوند و هویت ساختمان را از جهت اینکه چه کسانی آن را ط.راحی کردند، چگونه محاسبات صورت گرفته، چه مقدار نکات و مقررات مربوط به محاسبات از جنبه‌های مختلف از جمله معماری، سازه، برق و مکانیک رعایت شده، به چه وسیله‌ای اجرا شده و چه مقدار استانداردهای اجرایی در موقع ساخت و ساز رعایت شده، اعم از اسکلت، نازک کاری و اینکه چگونه کار تحت نظارت بوده است ارزیابی می‌کند.

 • چراغ ال ای دی
 • چراغ ال ای دی

  چراغ ال ای دی

  مرکز خرید اطلس (تبریز)

  لامپ‌های ال ای دی می‌توانند با مصرف مقدار مشابه برق بیش از دو برابر لامپ‌های کم‌مصرف نور تولید کنند و تا ۱۰ برابر آنها عمر کنند. این لامپ‌ها بدون جیوه بوده، اشعه ماورای بنفش یا مادون قرمز تولید نمی‌کنند و هیچ گاز سمی یا مواد خطرناکی در ساخت آنها به کار نرفته است.

 • آتش نشان هوشیار
 • آتش نشان هوشیار

  آتش نشان هوشیار

  مرکز خرید اطلس (تبریز)

  سیستم آتش نشان هوشیار به‌منظور افزایش ایمنی ساختمان در مواجه با حریق استفاده می‌شود. با استفاده از این سیستم حریق بسرعت کنترل شده و از میزان خسارت احتمالی به ساختمان کاسته می‌شود.

 • سیستم نورپردازی نما
 • سیستم نورپردازی نما

  سیستم نورپردازی نما

  مرکز خرید اطلس (تبریز)

  وظیفه زیبایی و معرفی کاربری‌ ساختمان در شب بر عهده نورهای مصنوعی استفاده شده در نمای خارجی ساختمان است که سبب می‌شود معماری ساختمان در شب بخوبی مشاهده شود و به متمایز کردن بخشی از نمای خارجی کمک کنند. بعلاوه نورپردازی نما نقش مهم و پر اهمیتی در ایجاد و شکل گیری حال و هوای فضاهای شهری دارد.

 • پوشش مقاوم در مقابل حریق
 • پوشش مقاوم در مقابل حریق

  پوشش مقاوم در مقابل حریق

  مرکز خرید اطلس (تبریز)

  پوششهاي ضد حريق (Fire Proof Coating) در حفاظت اسكلت سازه بمنظور افزايش مقاومت ستونها باربر در برابر تنشهـــاي حرارت ناشي از حريق استفاده مي گردند كه علاوه بر پايدار نگاه داشتن سازه، فرصت بيشتري را براي عمليات گـريز/ نجـات فراهم ســـاخته، كاربرد دارد

 • سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
 • سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

  سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

  مرکز خرید اطلس (تبریز)

  سیستم مدیریت ساختمان که مبتنی بر یک رایانه‌ی مرکزی است تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان را پایش، کنترل و مدیریت می‌کند. امروزه این سیستم‌ها قابلیت بهره‌گیری از سناریوهای مختلفی برای شرایط محیطی و کاربری‌های متفاوت در طول عمر یک ساختمان را دارند. از جمله اجزایی که تحت این سیستم‌ها به تغییرات محیطی به طور هوشمند پاسخ می‌دهند می‌توان به سیستم روشنایی، گرمایش و سرمایش و تهویه مطبوع، کنترل ورود و خروج افراد، کنترل آسانسور، اعلام و اطفاء حریق و دوربین‌های مداربسته اشاره کرد.