اطلس مال

پروژه شاخص اطلس مال در منطقه یک تهران نزدیک به پارک نیاوران قرار دارد . منطقه یک به دلیل دارا بودن منابع طبیعی و میراث فرهنگی و تاریخی ، سکونت اکثر دیپلمات های خارجی ، وجود ساختمان های لوکس از مناطق مطلوب تهران به شمار می‌آید.

این پروژه با کاربری تجاری – اداری دارای ١٩ طبقه می باشد که ٨ طبقه اداری ، ٤ طبقه تجاری و یک طبقه فودکورت و ٦ طبقه پارکینگ را شامل می‌شود. در طراحی منحصر به فرد این پروژه سبز جنبه های زیباشناسی و بهترین ترکیب حجمی رعایت شده است و در طراحی داخلی آن شفافیت و خوانایی درساختن فضا لحاظ شده‌است. دسترسی های جداگانه از تلاقی کاربریهای تجاری و اداری آن پیش‌گیری می‌کند و در طراحی آن از خرد کردن فضا به شدت اجتناب و مساحت واحدها نیز به نسبت منطقه به صورتی منطقی رعایت شده است . همانطور که می دانیم بیش از هشتاد درصد شبکه آزاد راهی تهران درمنطقه شمال غرب قرار دارد و جانمایی این پروژه به گونه‌ای است که با طی مسافت کوتاهی به آزاد راههای عمده دسترسی حاصل می شود. این پروژه گستره‌ای به شعاع منطقه یک را بدلیل عدم ارایه خدمات مناسب تجاری و نیز بخشی از منطقه ٣ را تحت پوشش خدمات خود قرار می دهد ضمن اینکه بدلیل ویژگی‌های منحصربفرد این پروژه پیش‌بینی می‌شود که از دیگر مناطق نیز دارای پتانسیل جذب مشتری خواهد بود. ایجاد فضاهای سبز با آبشار و استفاده حداکثری از انرژی خورشید ، همسایگی با پارک نیاوران و ایجاد چشم انداز مناسب و برخورداری از هوایی بهتر و جذابیت‌های با عرضه محصولات برندهای خاص می‌تواند محیطی سرشار از طراوت و نشاط برای بازدید کنندگان فراهم آورد . سیستم های مدیریت هوشمند و آنتن مرکزی و پیوند ارگانیک با منطقه و محیط اطراف نیز به افزایش حس اکتشاف و بسر بردن در محیط آن کمک می کند. این پروژه گردش مالی وسیعی را سامان می‌دهد و بیش از ٢٢٠٠ هزار فرصت شغلی مستقیم ایجاد خواهدکرد. تاثیر این پروژه در کاهش سفره های درون شهری، رفع نیاز های فوری مردم و رونق بخشیدن به اقتصاد منطقه و همچنین تاثیرات فرامنطقه‌ای این پروژه را به عنوان یکی از پروژه‌های نمادین کلان شهر تهران مطرح می‌نماید.


 • سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
 • سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

  سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

  اطلس مال

  سیستم مدیریت ساختمان که مبتنی بر یک رایانه‌ی مرکزی است تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان را پایش، کنترل و مدیریت می‌کند. امروزه این سیستم‌ها قابلیت بهره‌گیری از سناریوهای مختلفی برای شرایط محیطی و کاربری‌های متفاوت در طول عمر یک ساختمان را دارند. از جمله اجزایی که تحت این سیستم‌ها به تغییرات محیطی به طور هوشمند پاسخ می‌دهند می‌توان به سیستم روشنایی، گرمایش و سرمایش و تهویه مطبوع، کنترل ورود و خروج افراد، کنترل آسانسور، اعلام و اطفاء حریق و دوربین‌های مداربسته اشاره کرد.

 • پوشش مقاوم در مقابل حریق
 • پوشش مقاوم در مقابل حریق

  پوشش مقاوم در مقابل حریق

  اطلس مال

  پوششهاي ضد حريق (Fire Proof Coating) در حفاظت اسكلت سازه بمنظور افزايش مقاومت ستونها باربر در برابر تنشهـــاي حرارت ناشي از حريق استفاده مي گردند كه علاوه بر پايدار نگاه داشتن سازه، فرصت بيشتري را براي عمليات گـريز/ نجـات فراهم ســـاخته، كاربرد دارد

 • سمانه فوتوولتاییک
 • سمانه فوتوولتاییک

  سمانه فوتوولتاییک

  اطلس مال

  سلول فتوولتائیک نور خورشید را مستقیما به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. با استفاده از این سیستم ساختمان همواره از دو منبع برق خورشیدی و برق شهری به طور ترکیبی استفاده می‌کند. هرگاه برق خورشیدی تولیدی کمتر از برق مصرفی ساختمان باشد، برق شهری آن را جبران کرده و هر گاه این مقدار مازاد بر مصرف باشد، این مازاد، قابل تزریق و فروش به شبکه برق شهری است.

 • آتش نشان هوشیار
 • آتش نشان هوشیار

  آتش نشان هوشیار

  اطلس مال

  سیستم آتش نشان هوشیار به‌منظور افزایش ایمنی ساختمان در مواجه با حریق استفاده می‌شود. با استفاده از این سیستم حریق بسرعت کنترل شده و از میزان خسارت احتمالی به ساختمان کاسته می‌شود.

 • روش تصفیه فاضلاب RBC
 • روش تصفیه فاضلاب RBC

  روش تصفیه فاضلاب RBC

  اطلس مال

  تصفیه فاضلاب به روش دیسک‌های بیولوژیکی چرخان به دلیل سهولت استفاده، هزینه پایین نگهداری و راهبری و ویژگی‌های مثبت و خاص، برای تصفیه فاضلاب ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مزایای این روش می‌توان به صرفه جویی در مصرف برق، کاهش چشمگیر فضای مورد نیاز، پایین بودن میزان سرمایه گذاری اولیه، راندمان تصفیه بالا، عدم وجود بوی نامطبوع، انعطاف نسبت به شوک و انعطاف در بسط و توسعه اشاره کرد.

 • چراغ ال ای دی
 • چراغ ال ای دی

  چراغ ال ای دی

  اطلس مال

  لامپ‌های ال ای دی می‌توانند با مصرف مقدار مشابه برق بیش از دو برابر لامپ‌های کم‌مصرف نور تولید کنند و تا ۱۰ برابر آنها عمر کنند. این لامپ‌ها بدون جیوه بوده، اشعه ماورای بنفش یا مادون قرمز تولید نمی‌کنند و هیچ گاز سمی یا مواد خطرناکی در ساخت آنها به کار نرفته است.

 • برچسب مصرف انرژی
 • برچسب مصرف انرژی

  برچسب مصرف انرژی

  اطلس مال

  برچسب مصرف انرژی، حاوی اطلاعات مربوط به مصرف انرژی ساختمان می‌باشد. در این برچسب شاخص مصرف انرژی ساختمان به همراه رتبه های برچسب انرژی به صورت حروف A تا G که دارای رنگ بندی از سبز پررنگ تا قرمز تیره می‌باشد، وجود دارد.

 • بام سبز
 • بام سبز

  بام سبز

  اطلس مال

  تمام یا قسمتی از بام ساختمان با گیاهانی که بر روی یک لایه ضد آب کاشته شده باشند، پوشانده شده است. گیاهان به دقت انتخاب شده تا در برابر محیط خشن و بی‌روح محیط پشت بام در شرایط کم آبی و بی آبی، عوامل اقلیمی، یخ زدگی، خشکی و غیره مقاومت کنند. بعلاوه بام سبز سبب کاهش اتلاف حرارتی می‌شود و مصرف انرژی ساختمان را کاهش می‌دهد.

 • راهنمای ساختمان
 • راهنمای ساختمان

  راهنمای ساختمان

  اطلس مال

  شناسنامه فنی ملکی بیانگر هویت یک ساختمان است. از شناسنامه فنی ملکی بیشتر، بهره برداران و مصرف کنندگان نهایی منتفع می‌شوند و هویت ساختمان را از جهت اینکه چه کسانی آن را ط.راحی کردند، چگونه محاسبات صورت گرفته، چه مقدار نکات و مقررات مربوط به محاسبات از جنبه‌های مختلف از جمله معماری، سازه، برق و مکانیک رعایت شده، به چه وسیله‌ای اجرا شده و چه مقدار استانداردهای اجرایی در موقع ساخت و ساز رعایت شده، اعم از اسکلت، نازک کاری و اینکه چگونه کار تحت نظارت بوده است ارزیابی می‌کند.