مرکز خرید اطلس (تهران-گاندی)

«اطلس گاندی» یک مجتمع تجاری ـ اداری بسیار مدرن و مجهز است که به زودی در یکی از مهم‌ترین مناطق تهران بزرگ قد می‌کشد. خیابان گاندی از معروف‌ترین خیابان‌های تهران است که به‌لحاظ تجاری موقعیت بسیار ممتازی دارد؛ چراکه میدان ونک و این خیابان از پر رفت‌وآمدترین مکان‌های تهران هستند. از مدت‌ها پیش خیابان گاندی مرکز تجمع ساختمان‌هایی با کاربری اداری بوده است. با این حال موقعیت تجاری این محدوده را مغازه‌هایی که به صورت خطی ایجاد شده‌اند تأمین می‌کند، در واقع نبود یک مرکز تجاری مجهز و مدرن که بتواند مکملی مناسب برای فعالیت‌های تجاری این محدوده باشد در خیابان گاندی به‌شدت احساس می‌شد. به همین دلیل ایرانیان اطلس، این خیابان را برای احداث مجتمع تجاری ـ اداری اطلس گاندی در نظر گرفت تا بتواند با ایجاد این مجموعه مدرن و پیشرفته گامی مؤثر برای تأمین رفاه و آسایش شهروندان تهرانی بردارد. علاوه بر این، از آنجایی که مجتمع در خیابان گاندی نبش خیابان چهارم واقع شده است، از شمال از طریق اتوبان حقانی و میدان ونک همچنین از جنوب از طریق میدان آرژانتین، دسترسی بسیار مناسب و خوبی دارد. به همین دلیل بی‌شک می‌توان گفت که به لحاظ ترافیکی مشکلی برای این محدوده ایجاد نخواهد شد.

اگرچه پروژه گاندی با مقیاسی کوچک ساخته می‌شود، اما این کوچکی برای این است که این مجتمع تبدیل به یک مرکز تجاری بسیار لوکس و مدرن شود و به این ترتیب اعتبار و ارزشی ویژه به محدوده گاندی ببخشد. علاوه بر این، مجتمع دارای یک فست‌فود بسیار شیک است که نیاز شهروندان و خریداران را از این لحاظ نیز در خود مجتمع برطرف می‌کند. هرچند در مجتمع‌هایی با این مقیاس معمولاً مکانی برای فست‌فود و رستوران در نظر گرفته نمی‌شود.

مساحت زمین پروژه ٩٩٠ مترمربع و زیربنای آن ٧٤٧٠ مترمربع است. این مجتمع دارای ١١ طبقه است که ٤ طبقه آن در زیرزمین قرار دارد و باقی آن روی زمین با ارتفاع کل ٣٣ متر خواهد بود.

در مجموع تعداد واحدهای تجاری این مجتمع ٣٣ واحد است و ۱۸ واحد نیز برای کاربری اداری در نظر گرفته شده است. 

طبق سیاست‌ها و خط‌مشی‌های گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس مبنی بر استفاده از انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر در تمام پروژه‌ها، در مجتمع تجاری ـ اداری اطلس گاندی نیز با هدف صرفه‌جویی در مصرف انرژی‌های تجدیدناپذیر، تلاش بر این است که از انرژی‌های پاک و نوین استفاده شود، برای مثال، برای نورپردازی نما یا بخشی از نورپردازی مشاعات می‌توان از انرژی خورشیدی استفاده کرد؛ زیرا گروه شرکت‌های ایرانیان اطلس همواره بر این باور است که برای کاهش هزینه‌های مصرف انرژی و حمایت از انرژی‌های پایان‌پذیر، باید برنامه‌هایی تدوین کرد تا به‌تدریج استفاده از انرژی‌های نو و پاک جایگزین سایر انرژی‌ها شود. در طبقه آخر اطلس گاندی، باغ‌بامی بسیار زیبا طراحی شده است. علاوه بر این، در نیم‌طبقه‌‌ای که در این مجتمع وجود دارد نیز یک باغ‌بام دیگر در نظر گرفته شده است. رستوران مجموعه در همین نیم‌طبقه واقع شده است و باغ‌بام مذکور در محوطه جلوی آن قرار خواهد داشت که در آن از عناصر طبیعت جاندار استفاده خواهد شد.


 • برچسب مصرف انرژی
 • برچسب مصرف انرژی

  برچسب مصرف انرژی

  مرکز خرید اطلس (تهران-گاندی)

  برچسب مصرف انرژی، حاوی اطلاعات مربوط به مصرف انرژی ساختمان می‌باشد. در این برچسب شاخص مصرف انرژی ساختمان به همراه رتبه های برچسب انرژی به صورت حروف A تا G که دارای رنگ بندی از سبز پررنگ تا قرمز تیره می‌باشد، وجود دارد.

 • چراغ ال ای دی
 • چراغ ال ای دی

  چراغ ال ای دی

  مرکز خرید اطلس (تهران-گاندی)

  لامپ‌های ال ای دی می‌توانند با مصرف مقدار مشابه برق بیش از دو برابر لامپ‌های کم‌مصرف نور تولید کنند و تا ۱۰ برابر آنها عمر کنند. این لامپ‌ها بدون جیوه بوده، اشعه ماورای بنفش یا مادون قرمز تولید نمی‌کنند و هیچ گاز سمی یا مواد خطرناکی در ساخت آنها به کار نرفته است.

 • روش تصفیه فاضلاب RBC
 • روش تصفیه فاضلاب RBC

  روش تصفیه فاضلاب RBC

  مرکز خرید اطلس (تهران-گاندی)

  تصفیه فاضلاب به روش دیسک‌های بیولوژیکی چرخان به دلیل سهولت استفاده، هزینه پایین نگهداری و راهبری و ویژگی‌های مثبت و خاص، برای تصفیه فاضلاب ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مزایای این روش می‌توان به صرفه جویی در مصرف برق، کاهش چشمگیر فضای مورد نیاز، پایین بودن میزان سرمایه گذاری اولیه، راندمان تصفیه بالا، عدم وجود بوی نامطبوع، انعطاف نسبت به شوک و انعطاف در بسط و توسعه اشاره کرد.

 • آتش نشان هوشیار
 • آتش نشان هوشیار

  آتش نشان هوشیار

  مرکز خرید اطلس (تهران-گاندی)

  سیستم آتش نشان هوشیار به‌منظور افزایش ایمنی ساختمان در مواجه با حریق استفاده می‌شود. با استفاده از این سیستم حریق بسرعت کنترل شده و از میزان خسارت احتمالی به ساختمان کاسته می‌شود.

 • سمانه فوتوولتاییک
 • سمانه فوتوولتاییک

  سمانه فوتوولتاییک

  مرکز خرید اطلس (تهران-گاندی)

  سلول فتوولتائیک نور خورشید را مستقیما به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. با استفاده از این سیستم ساختمان همواره از دو منبع برق خورشیدی و برق شهری به طور ترکیبی استفاده می‌کند. هرگاه برق خورشیدی تولیدی کمتر از برق مصرفی ساختمان باشد، برق شهری آن را جبران کرده و هر گاه این مقدار مازاد بر مصرف باشد، این مازاد، قابل تزریق و فروش به شبکه برق شهری است.

 • سیستم نورپردازی نما
 • سیستم نورپردازی نما

  سیستم نورپردازی نما

  مرکز خرید اطلس (تهران-گاندی)

  وظیفه زیبایی و معرفی کاربری‌ ساختمان در شب بر عهده نورهای مصنوعی استفاده شده در نمای خارجی ساختمان است که سبب می‌شود معماری ساختمان در شب بخوبی مشاهده شود و به متمایز کردن بخشی از نمای خارجی کمک کنند. بعلاوه نورپردازی نما نقش مهم و پر اهمیتی در ایجاد و شکل گیری حال و هوای فضاهای شهری دارد.

 • پوشش مقاوم در مقابل حریق
 • پوشش مقاوم در مقابل حریق

  پوشش مقاوم در مقابل حریق

  مرکز خرید اطلس (تهران-گاندی)

  پوششهاي ضد حريق (Fire Proof Coating) در حفاظت اسكلت سازه بمنظور افزايش مقاومت ستونها باربر در برابر تنشهـــاي حرارت ناشي از حريق استفاده مي گردند كه علاوه بر پايدار نگاه داشتن سازه، فرصت بيشتري را براي عمليات گـريز/ نجـات فراهم ســـاخته، كاربرد دارد

 • سیستم مدیریت هوشمند ساختمان
 • سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

  سیستم مدیریت هوشمند ساختمان

  مرکز خرید اطلس (تهران-گاندی)

  سیستم مدیریت ساختمان که مبتنی بر یک رایانه‌ی مرکزی است تاسیسات برقی و مکانیکی ساختمان را پایش، کنترل و مدیریت می‌کند. امروزه این سیستم‌ها قابلیت بهره‌گیری از سناریوهای مختلفی برای شرایط محیطی و کاربری‌های متفاوت در طول عمر یک ساختمان را دارند. از جمله اجزایی که تحت این سیستم‌ها به تغییرات محیطی به طور هوشمند پاسخ می‌دهند می‌توان به سیستم روشنایی، گرمایش و سرمایش و تهویه مطبوع، کنترل ورود و خروج افراد، کنترل آسانسور، اعلام و اطفاء حریق و دوربین‌های مداربسته اشاره کرد.