20 ارديبهشت 1396 00:00
تودیع و معارفه مدیرعامل گروه شرکت های ایرانیان اطلس

در مراسم باشکوهی در سالن همایش های ساختمان مرکزی بانک انصار و با حضور معاونان و مدیران این بانک و گروه شرکت های ایرانیان اطلس و نیز جمعی از فعالان صنعت ساختمان مراسم معارفه مدیرعامل جدید گروه شرکت های ایرانیان برگزاری گردید و از ۷ سال تلاش های خستگی ناپذیر مهندس فرهاد روزخوش در سمت مدیرعاملی گروه شرکت های ایرانیان اطلس قدردانی شد.

در ابتدای این مراسم مهندس فرهاد روزخوش به ارائه عملکرد شرکت در دوران مدیریتی خود پرداخت و با اشاره به تلاش هایش در تکمیل زنجیره ارزش ایرانیان اطلس و اعتلای نام آن در صنعت ساختمان آخرین تلاشش را یافتن فردی دانست که بتواند این امانت سنگین را به او بسپارد. وی با بیان ویژگی های منحصر به فرد مدیریتی دکتر سعید محمد، ایشان را مدیری ارزشی و پرتلاش دانست و برای ایشان آرزوی موفقیت کرد.

پس از آن دکتر آیت الله ابراهیمی رییس محترم هیات مدیره شرکت، با تمجید از شخصیت و مدیریت مهندس روزخوش وی را مدیری با روحیه جهادی و نیت خدایی دانست و تصریح کرد در شرایطی که سیستم اقتصادی کشور با مشکلاتی روبرو است و سرمایه گذاری در حوزه ساختمان در طول این چند سال عموما منفی بوده است، عملکرد شرکت ایرانیان اطلس هم در زمینه سود آوری و هم ارزش افزوده بسیار برجسته و خوب بوده است. وی با بیان آنکه این جلسه به نوعی جلسه تودیع آقای مهندس روزخوش و معارفه آقای دکتر محمد است٬ آن ها را همانند برادران دوقلو دانست و اشاره کرد که تا امروز هم با هم این مجموعه را اداره کردند و از این پس نیز به همین صورت خواهد بود.

ایشان در ادامه درباره انتخاب دکتر محمد برای این مسئولیت بیان داشتند: «..یکی از عنایت های دیگر خداوند متعال قرار گیری آقای دکتر محمد بر سر راه ما بود. و ایشان افتخار دادند که این مسئولیت را بپذیرند. ..... و از این بابت من خداوند متعال را شاکر هستم.

به نظر من بهترین کسی که می توانست راه و زحمات آقای مهندس روز خوش را ادامه دهد، آقای دکتر محمد است. من مطمئن هستم مسیری که تا امروز ایرانیان اطلس طی کرده است، با روحیاتی که از آقای دکتر محمد سراغ دارم قطعا با قدرت ادامه خواهند داد.»

در ادامه این برنامه دکتر ابراهیمی طی حکمی مهندس روزخوش را به سمت مشاور عالی مدیرعامل بانک انصار در امور اقتصادی منصوب کرد و اعلام داشت که ایشان همچنان به عنوان نایب رییس هیات مدیره شرکت ایرانیان اطلس در کنار دیگر عزیزان حضور خواهند داشت.

پس از آن طی حکمی، دکتر سعید محمد به سمت مدیرعامل جدید شرکت ایرانیان اطلس منصوب شد.

دکتر محمد در سخنرانی خود در این مراسم، با تبریک اعیاد شعبانیه ضمن تشکر از زحمات مهندس روزخوش در دوران تصدی این مسئولیت بیان داشت: «.... باید در عرصه اشتغال و اقتصاد مقاومتی پیش برویم. باید مراقبت کنیم که فعالیت های ما آسیبی به فعالیت های مردم و یا بخش خصوصی وارد نکند. باید سعی کنیم که الگو باشیم. این مجموعه امروز تا حد زیادی الگو است. این میسر نشده مگر با دلسوزی ها و درایت های مدیران آن از شخص آقای دکتر ابراهیمی و آقای مهندس روزخوش تا دیگر مدیران این مجموعه. همانطور که در گزارش ها به آن اشاره شد می بینید که چه خدماتی ارائه شده تا امروز مجموعه بسیار مقتدری رابه عنوان الگوی کار اقتصادی در کشور معرفی کنند.

من توفیق داشتم تقریبا دو سال در هیات مدیره در کنار عزیزان باشم. مواردی هست که به عنوان برنامه به هیات مدیره ارائه خواهم کرد.

...من همین جا از آقای مهندس روزخوش خواهش می کنم که کماکان سایه شان بالای سر مجموعه باشد. این ارتباط خوب انشاالله برقرار باشد و بتوانیم کماکان از نظرات بسیار خوب و تجربیات بسیار خوب و مفیدی که ایشان در طول این دوره در عرصه ساختمان کسب کردند٬ بهره ببریم. امروز یک امانت بسیار بزرگی به این حقیر واگذار شد. بنده خودم را در جایگاه تعاریفی که آقای دکتر ابراهیمی و مهندس روزخوش از من داشتند، نمی دانم. ... یک اصل و هدف را هم در انتهای عرایضم بگویم و آن اینکه تمام این بحث هایی که عرض کردم انشاالله در یک بستر سالم اقتصادی، همانگونه که تا امروز بوده و واقعا ارزشمند است و امروز نایاب است، ادامه خواهد داشت.»