11 دي 1348 03:30
برنامه‌های بورس تهران برای ورود شرکت‌های جدید

به‌گزارش پایگاه‌اطلاع‌رسانی‌بازارسرمایه (سنا)، اسماعیل درگاهی در گفت‌وگو با "بورس‌پرس"، در رابطه با برنامه بورس‌تهران برای ورود شرکت‌های جدید در ماه‌های آینده اظهار داشت: شهریورماه فصل تازه‌ایی از عرضه‌های اولیه و حضور شرکت‌های جدید در بورس تهران خواهد بود و طی آن شرکت‌هایی که در ۵ ماه اول سال پذیرش شده‌اند به‌همراه شرکت‌های پذیرفته‌شده سال‌قبل، به‌مرور وارد بازار سهام خواهند شد.

وی با بیان اینکه برخی ابهامات مربوط به شرکت‌ها و طولانی شدن فرایند تصمیم‌گیری توسط سهامداران عمده از جمله دلایل تاخیر در ورود شرکت‌های جدید است، ادامه داد: در صورت نبود مانع و رویدادی پیش‌بینی نشده، قرار است در ماه آینده سهام دو شرکت آسان پرداخت با سرمایه ۷۵ میلیارد تومانی و ارزش بازار قابل توجه به همراه شرکت ۱۰۰ میلیارد تومانی ایرانیان اطلس عرضه اولیه شوند.

این مقام مسئول درباره ترکیب سهامداری این دو شرکت نیز به بورس پرس گفت: ایرانیان اطلس وابسته به بانک انصار بوده و در زمینه ساخت و ساز و انبوه‌سازی فعال است. ۴۰ درصد سهام شرکت آسان پرداخت هم در اختیار زیرمجموعه‌های بانک کشاورزی قرار دارد و دو فرد حقیقی کارآفرین نیز هر کدام مالک ۳۰ درصد این شرکت هستند.